Ši daržovė skaičiuoja daugiau nei 7 tūkst. metų. Ji yra kilusi iš Vidurio Amerikos, Meksikoje moliūgai auginti ir naudoti maistui, puošmenoms ar indams gaminti.
Rudens karalius – moliūgas: geriausi receptai (2) Kamila Jurgutytė, „Savaitraštis Kaunui“ 2016 m. rugsėjo 3 d. 00:00 Ši daržovė skaičiuoja daugiau nei 7 tūkst. metų. Ji yra kilusi iš Vidurio Amerikos, Meksikoje moliūgai auginti ir naudoti maistui, puošmenoms ar indams gaminti. Vieniems moliūgas asocijuojasi su pasakomis, kitiems – su amerikiečių pamėgta švente Helovinu, o tretiems jis išlieka skani virtuvės paslaptis ir galimybė eksperimentuoti. Moliūgų sėklų aliejus Tai – vienas brangiausių aliejų, nes yra spaudžiamas rankomis iš pakepintų sėklų. Šis aliejus yra tamsiai žalios spalvos, gana saldus. Moliūgų aliejuje gausu neprisotintų riebalų, mineralų ir vitaminų. Jis gerina kraują, inkstų ir šlapimo pūslės darbą. Tiesa, jo negalima kepinti. Patiekalams gardinti pakanka vos kelių lašelių aliejaus. Jei į salotas įpylėte moliūgų aliejaus, jas valgykite iš karto, nes po kurio laiko aliejus pasidaro kartus. Šį aliejų laikykite 10 mėn. vėsioje ir tamsioje vietoje, užkimštame tamsiame butelyje.
Moliūgų kava Kava, gaminama iš moliūgų žievės, yra itin turtinga vitaminų. Kaip ją pagaminti? Kavamalėje sumalkite džiovintą moliūgų žievę. Tada iš gautų moliūgų žievės miltelių porą arbatinių šaukštelių įberkite į puodą, užpilkite stikline vandens ir keletą minučių pakaitinkite. Paskui į verdantį mišinį įpilkite sojos pieno arba grietinėlės, pakaitinkite apie 10–20 sek. ir palikite, kad pritrauktų. Ši kava puikiai tiks negalintiems vartoti kofeino. Moliūgų ir apelsinų džemas Jums reikės: 1 kg moliūgo (be žievės ir sėklų) 3 apelsinų 700 g cukraus Kaip paruošti: Moliūgą supjaustykite nedideliais kubeliais, vieno apelsino žievelę nutarkuokite, tada visus apelsinus nulupkite, supjaustykite nedideliais gabalėliais ir sumaišykite su moliūgais. Užpilkite cukrumi ir palikite 12–24 val., kad išsiskirtų sultys. Išsiskyrusias sultis nukoškite, užvirkite ir virkite, kol nugaruos trečdalis skysčio. Po truputį dėkite moliūgus ir virkite, kol jie suminkštės ir džemas sutirštės. Išpilstykite į paruoštus stiklainėlius. Moliūgų ir krevečių sriuba Jums reikės: 500 g minkšto moliūgo 500 ml vandens 250 ml pieno 1 šaukšto sviesto 2–3 krevečių vienai porcijai 1 šaukšto džiovintų daržovių mišinio 2–3 šakelių petražolių ir krapų Druskos Pipirų Kaip paruošti: Moliūgą smulkiai supjaustykite, sudėkite į puodą, suberkite džiovintas daržoves, druską ir pipirus. Virkite vandenyje apie 10 min. Žalumynus susmulkinkite, palikite truputį papuošti. Išvirkite krevetes. Virtą moliūgą, petražoles ir krapus sutrinkite elektriniu smulkintuvu iki vientisos masės. Užvirkite ją, supilkite karštą pieną ir gerai išmaišykite. Vos užvirus, nukelkite nuo ugnies. Įdėkite sviesto, krevečių, papuoškite likusiais žalumynais ir patiekite. Moliūgų salotos Reikės: 1 kg moliūgų 100 g gražgarsčių 1 avokado Fetos sūrio Moliūgų sėklų Pusės citrinos Alyvuogių aliejaus Druskos Žiupsnelio raudonųjų pipirų dribsnių Kaip paruošti: Moliūgą supjaustykite gabalėliais, apipilkite aliejumi, pabarstykite pipirų dribsniais ir druska. Formą ištieskite kepimo popieriumi, sudėkite moliūgą ir šaukite į orkaitę, įkaitintą iki 180 °C. Kai viena pusė suminkštės, apverskite ir leiskite kitai pusei iškepti. Kai moliūgas iškeps, išjunkite orkaitę ir palikite dar 10 min. atvėsti. Pasiruoškite salotas. Sumaišykite fetą su salotomis. Moliūgo gabalėlius dėkite į lėkštę, ant jų – salotas ir supjaustytą riekelėmis avokadą.